Назва англійською
Secondary Education (Biology and Human Health)
Тип
Освітньо-професійна
Спеціальність
01 Освіта/Педагогіка / 014 Середня освіта / 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров`я людини)
Рік
2024
Статус
Діюча
Кафедра
Ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття
Рівень
Другий (Магістерський)
Форма здобуття освіти
очна (денна)
ID в EDBO
57817
Переглянути на Е-портфоліо
Гарант
Пацюк Марина Костянтинівна

Освітня кваліфікація
Магістр середньої освіти (Біологія та здоров’я людини).
Термін навчання
1 рік 4 місяці
Кваліфікація
магістр середньої освіти (Біологія та здоров`я людини). Вчитель біології та інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут", викладач закладу фахової передвищої освіти.
Кількість кредитів
90

Здобувачі
  • Пилипчук Андрій
Роботодавці
  • Шадурська Олена
Рецензенти
  • Поліщук Наталія
  • Острополець Світлана
  • Денисюк Іван
Голова робочої групи
Пацюк Марина Костянтинівна
Члени робочої групи
  • Киричук Галина Євгеніївна
  • Фасоля Олег Іванович

Передумови
Диплом бакалавра або спеціаліста, або магістра. ЄФВВ. Вимоги визначаються правилами прийому https://zu.edu.ua/pr_komisia.html
Додаткові вимоги до правил прийому
----
Інтернет адреса опису ОП
Перейти

Мета

набуття академічної та професійної кваліфікації для навчання біології та основ здоров’я в закладах загальної середньої, фахової передвищої освіти.

Цілі

забезпечення теоретичної та практичної підготовки здобувачів вищої освіти для розв’язування спеціалізованих задач в галузі середньої освіти, що передбачає виконання професійних фахових завдань застосування теорій та методів інноваційного характеру в галузі біології.

Об'єкти вивчення та/або діяльності

способи організації практичної та теоретичної діяльності учасників освітнього процесу, зумовлені закономірностями та особливостями змісту навчальних предметів

Цілі навчання

освітня програма передбачає опанування майбутнім фахівцем змісту навчальних дисциплін із природничого циклу, теорії та методики організації процесу навчання у закладах загальної середньої, фахової передвищої освіти, набуття вмінь застосування форм, методів та засобів навчання, контролю та оцінювання результатів навчання; удосконалення, конструювання та моделювання змісту навчальних дисциплін; набуття вмінь та навичок організації навчального процесу, творчого використання знань при розробці спеціальних навчальних курсів у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, оволодіння методикою навчання природничих дисциплін, використання активних методів навчання; здійснення планування та самоорганізації власної професійної діяльності у середній школі; організації виховної роботи з учнями закладів загальної середньої, фахової передвищої освіти.

Теоретичний зміст предметної області

теорія освітніх наук і теорія наукових областей, які відповідають предметній спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини).

Методи, методики та технології

поєднання сучасних методів, засобів та технологій, які застосовуються в теорії й методиці організації освітнього процесу.

Інструменти та обладнання

набуття методик навчання і виховання; відбір та застосування інструментів й обладнання, необхідних в освітньому процесі.

Орієнтація освітньої програми

Освітньо-професійна програма базується на сучасних наукових знаннях про освітні цілі і цінності природничих наук (біології та основ здоров’я), традиційні й інноваційні підходи до вирішення та застосування в освітньому процесі закладів загальної середньої, фахової передвищої освіти.

Основний фокус

Формування та розвиток професійної компетентності для здійснення педагогічної діяльності з урахуванням сучасних вимог.

Ключові слова

методологія, педагогічна творчість, професійна компетентність, освітня діяльність.

Особливості

Виконання програми дозволяє студентові: сформувати професійні компетентності вчителя і орієнтуватися на тенденції розвитку психології, педагогіки, на вимоги сучасної підготовки спеціаліста у галузі природничих наук; опанувати – теоретичними основами природознавства, біології рослин, тварин і людини, загальної біології, основ здоров’я. Здобути уміння і навички організації навчально-виховного процесу учнів на уроках біології та інших формах навчання і керування їхньою пізнавальною діяльністю, а також перевірки засвоєних знань.

Придатність до працевлаштування

Фахівець здатний виконувати зазначені професійні роботи (відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010 та Закону України «Про освіту» (прийнятий від 05.09.2017, набрав чинності 28.09.2017))
2351 Професіонали в галузі методів навчання
2320 Вчитель закладу загальної середньої освіти, закладу спеціалізованої освіти
2351.2 методист
2320 методист заочних шкіл і відділень
2359.2 методист закладу позашкільної освіти
2352 інспектор-методист
1210.1 Керівник (директор) закладу освіти (закладу загальної середньої освіти, закладу спеціалізованої освіти і т. ін.)
2322 Викладач закладу фахової передвищої освіти

Викладання та навчання

Студентоцентроване навчання, самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, індивідуально-творчий та праксіологічний підходи. Лекції, лабораторні роботи, семінари, практичні заняття в малих групах, самостійна робота на основі підручників та конспектів, консультації з викладачами; навчання через виробничу практику.

Види контролю

поточний, модульний, підсумковий, самоконтроль

Форми контролю

усне та письмове опитування, тестові завдання, модульні контрольні роботи, заліки, екзамени, захисти звіту практик, атестація.
Система підсумкового оцінювання будується на умовах академічної доброчесності та прозорості.

Оцінювання навчальних досягнень

4-х бальна шкала (відмінно, добре, задовільно, незадовільно); 2-рівнева шкала (зараховано/не зараховано); 100-бальна шкала за системою ECTS (A, B, C, D, Е, F, FX).

ІК 1. Здатність розв’язувати складні задачі або проблеми в галузі освіти, що передбачає здійснення інновацій та/або проведення педагогічних досліджень і характеризується невизначеністю умов.
ЗК 1. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК 2. Здатність використовувати цифрові освітні ресурси, інформаційні та комунікаційні технології у професійній діяльності.
ЗК 3. Здатність планувати та управляти освітньою діяльністю, забезпечувати та оцінювати якість виконуваних робіт.
ЗК 4. Здатність виявляти та вирішувати проблеми у сфері професійної діяльності, бути критичним і самокритичним.
ЗК 5. Здатність генерувати нові ідеї (креативність) та приймати обґрунтовані рішення.
ЗК 6. Здатність розробляти та презентувати освітні проєкти, управляти ними та мотивувати виконавців на досягнення спільної мети.
ЗК 7. Здатність здійснювати науково-педагогічні дослідження, прогнозувати та презентувати їх результати.
ЗК 8. Здатність вступати в толерантну комунікацію, бути зрозумілим, спілкуватися без обмежень (учень, вчителі, батьки).
ЗК 9. Здатність працювати як самостійно, так і в команді.
ЗК 10. Визнання морально-етичних аспектів професійної діяльності і необхідності інтелектуальної чесності, а також забезпечити безпеку життєдіяльності.
СК 1. Здатність до поглиблення знань і розуміння предметної області та професійної діяльності.
СК 2. Здатність використовувати інновації у професійній діяльності.
СК 3. Здатність здійснювати моніторинг власної педагогічної діяльності і визначати потреби, перспективи та наявні ресурси для професійного розвитку впродовж життя.
СК 4. Здатність до моделювання змісту навчання, формування в учнів ключових компетентностей та здійснення інтегрованого навчання.
СК 5. Здатність використовувати ефективні шляхи мотивації учнів до саморозвитку, спрямовувати їх на прогрес і формувати у них обґрунтовану позитивну самооцінку.
СК 6. Здатність до конструктивної та безпечної взаємодії з учасниками освітнього процесу.
СК 7. Здатність забезпечувати функціонування безпечного та інклюзивного освітнього середовища.
СК 8. Здатність формувати в учнів культуру академічної доброчесності та дотримуватися її принципів у власній професійній діяльності.
СК 9. Здатність використовувати сучасні методи і технології навчання біології та здоров’я людини, доступно транслювати їх у площину навчальних предметів біології та основ здоров’я людини з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти.
СК 10. Здатність до усвідомлення досягнень біологічної науки та її ролі у житті суспільства та користуватися новітніми досягненнями біології, необхідними для професійної та/або інноваційної діяльності.
СК 11. Здатність застосовувати та формувати знання з біології та основ здоров’я людини для пояснення будови, взаємодії, взаємозв’язків, походження, класифікації, значення, використання, поширення і організації живого на різних рівнях.
СК 12. Здатність організовувати і здійснювати дослідницьку діяльність з біології та здоров’я людини в шкільній і позашкільній роботі.
СК 13. Здатність формувати знання для обрання ефективних шляхів і способів збереження, зміцнення, відновлення здоров’я людини.
СК 14. Спроможність розробляти та реалізовувати навчальні і наукові проєкти з біології та здоров’я людини, підготовки аналітичної звітної документації, презентацій.
СК 15. Здатність організовувати позаурочну та позакласну діяльність учнів з біології та здоров’я людини з урахуванням вимог програми закладів загальної середньої освіти.
СК 16. Здатність застосовувати знання з сучасних проблем біології та здоров’я людини в професійній діяльності.
СК 17. Здатність організовувати, виконувати та пояснювати навчальний біологічний експеримент (у всіх його різновидах) учням загальноосвітніх навчальних закладів.

ПР 1. Демонструє вміння застосовувати знання з психології, педагогіки, фундаментальних і прикладних наук (відповідно до предметної спеціальності) у практичних ситуаціях здійснення освітньої діяльності, поглиблює знання з предметної області.
ПР 2. Демонструє вміння використовувати цифрові освітні ресурси, інформаційні та комунікаційні технології для пошуку, обробки та обміну інформацією у професійній діяльності, презентації власних та спільних результатів, реалізації дистанційного та змішаного навчання тощо.
ПР 3. Називає і описує основні принципи, функції, сучасні форми та методи управління освітньої діяльності, демонструє вміння планувати й управляти освітньою діяльністю, забезпечувати та оцінювати її якість.
ПР 4. Формулює наявні проблеми у сфері освітньої діяльності, демонструє навички їх критичного аналізу, генерує нові ідеї, аргументує можливі шляхи їх вирішення та критично оцінює їх спроможність.
ПР 5. Описує методику розробки освітніх проєктів, пояснює зміст та призначення їх етапів, аналізує спроможність управління процесом їх впровадження, прогнозує очікувані результати.
ПР 6. Визначає і характеризує основні принципи, закони та методики науково-педагогічних досліджень; описує апарат науково-педагогічного дослідження, демонструє навички презентації результатів науково-педагогічного дослідження.
ПР 7. Визначає, аналізує та характеризує педагогічні інновації, демонструє вміння їх практичного застосування у професійній діяльності.
ПР 8. Описує показники якості педагогічної діяльності, аналізує можливі впливи на них внутрішніх і зовнішніх чинників, визначає індивідуальні професійні потреби, шляхи покращення власної педагогічної майстерності, обирає ресурси для професійного розвитку впродовж життя.
ПР 9. Демонструє уміння класифікувати, упорядковувати і узагальнювати навчальний матеріал відповідно до умов навчального процесу, потреб формування ключових компетентностей та інтегрованого навчання.
ПР 10. Називає і аналізує шляхи мотивації учнів до саморозвитку, демонструє вміння розробляти план практичної реалізації для формування адекватної позитивної самооцінки й я-ідентичності.
ПР 11. Демонструє уміння забезпечувати конструктивну та безпечну взаємодію з учасниками освітнього процесу.
ПР 12. Знає та дотримується умов функціонування безпечного та інклюзивного освітнього середовища.
ПР 13. Демонструє здатність діяти автономно і в команді.
ПР 14. Демонструє дотримання культури академічної доброчесності у власній діяльності та демонструє вміння формувати її в учнів.
ПР 15. Володіє методами і сучасними технологіями навчання біології та здоров’я людини, доступно використовує систему наукових біологічних та інших знань у площині навчальних предметів біології та основ здоров’я людини.
ПР 16. Демонструє і використовує новітні досягнення біологічної науки та пояснює її ролі у житті суспільства і обґрунтовує їх використання для професійної та/або інноваційної діяльності.
ПР 17. Демонструє уміння розуміти і пояснювати будову, функції, життєдіяльність, розмноження, філогенію, екологію, поширення, використання, охорону живих організмів і систем усіх рівнів організації; розкривати сутність біологічних явищ і процесів.
ПР 18. Демонструє уміння здійснювати позакласну та позашкільну роботу з біологічних проблем і досліджень, формування, збереження екологічно здорового середовища і зміцнення здоров’я.
ПР 19. Використовує знання для обрання ефективних шляхів і способів збереження, зміцнення та відновлення здоров’я людини.
ПР 20. Демонструє уміння розробляти та реалізовувати навчальні і наукові проєкти з біології та здоров’я людини, підготовки аналітичної звітної документації, презентацій, користуватися обладнанням, препаратами, засобами навчання.